روغن های نساجی و بافندگی

روغن های نساجی و بافندگی

19 دی1395
روغن های نساجی و بافندگی

روغن نساجی،همان طور که از اسم آن پیداست برای صنایع نساجی و دستگاه های بافندگی مورد استفاده قرار می گیرد.از انواع روغن های نساجی،روغن دوخت با گریدهای مختلف می باشد که نوعی روغن هیدرولیک سبک محسوب می شود.از روغن بافت نیز در دستگاه های بافندگی با سرعت بالا و برای سوزن های دستگاه گردبافت و همچنین سیستم های هیدرولیک استفاده می شود.

برای خرید روغن های نساجی و بافندگی،اطمینان از سلامت روغن و همجنین بهداشتی بودن و عاری بودن از هر گونه مواد سمی و سرطانزا مهم ترین فاکتور برای خرید این روغن می باشد. توجه کنید قبل از خرید روغن نساجی از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

روغن های نساجی به دلیل داشتن خاصیت دفع الکتریسیته،موجب عملکرد خوب دستگاه دوخت و بافت می گردد.عملکرد این روغن به گونه ای است که با جذب بر روی مواد روی الیاف یک سطح رسانا از یون ها و روطوبت ایجاد می کند.از روغن های نساجی به گونه های مختلفی استفاده می شود از جمله :رمق کشی،اسپری کردن،تماسی و پد نمودن که هر کدام از این روش برای عملیات های مختلف کاربرد دارد.

از مهم ترین ویژگی های روغن های نساجی مانند اکثر روغن های صنعتی،پایداری و مقاومت عالی در برابر دماهای بالا می باشد.از دیگر مشخصه روغن های نساجی،مقاومت در برابر بخار شدن و اکسیداسیون می باشد که به خاطر سر و کار داشتن دستگاه های بافت با مواد مختلف این یک مزیت عالی برای یک روغن محسوب می شود.

نظرات
4.5 /5 20 5 1
ارسال نظر